تاریخچه دانشگاه پوشکین روسیه

موسسه زبان روسی دولتی پوشکین که در بین دانشجویان ایرانی دانشگاه پوشکین نیز گفته میشود در سال ۱۹۶۶ توسط ویتالی گریگوریویچ کوستماروف (زبان شناس روسی) در شهر مسکو تاسیس شد. موسسه دولتی زبان روسی پوشکین در ابتدا به عنوان بخشی از دانشگاه دولتی مسکو تاسیس شد و در سال ۱۹۷۳ بصورت یک مرکز مستقل درآمد. دانشگاه دولتی زبان روسی پوشکین از سال ۲۰۱۳ برنامه ریزی دقیق و اساسی ای برای آموزش زبان روسی یا همان دوره پادفک برای دانشجویان خارجی را برنامه ریزی کرده است که زیر نظر دولت فدراسیون روسیه است.

موسسه زبان روسی پوشکین یکی از مراکز مورد تایید ایران برای دریافت مدرک A2 زبان روسی است و پس از پایان دوره پادفک در این موسسه دانشجو نگرانی ای بابت مدرک A2 زبان روسی خود ندارد و این مدرک مورد تایید ایران است.

پادفک دانشگاه پوشکین

دوره پادفک زبان روسی در پوشکین در شاخه های های مختلف برگزار میشود مانند رشته های پزشکی ، رشته های مهندسی و تکنولوژی ، رشته های اقتصادی  و علوم انسانی که جدای از آموزش زبان روسی دروس تخصصی مربوط به آن رشته ها را نیز شامل میشود. بعنوان مثال در پادفک تخصصی شاخه های پزشکی و دندانپزشکی دروس زیست و شیمی نیز بصورت تخصصی آموزش داده میشود و پادفک های مهندسی (دروس مرتبط به آن رشته مثل : ریاضی ، فیزیک) است. پادفک دانشگاه پوشکین با کیفیت آموزشی خوب و بالا ، شهریه مناسب و خوابگاه در شهر مسکو باعث شده که دانشجویان ایرانی هم علاقمند به گذراندن دوره پادفک پوشکین شوند و یکی از گزینه های خوب برای تحصیل در دوره پادفک است. پادفک این دانشگاه هم بصورت حضوری و هم بصورت آنلاین برگزار می شود.

پادفک پوشکین

شهریه پادفک دانشگاه پوشکین

  • شهریه پادفک دانشگاه پوشکین : ۲۷۰/۰۸۰ روبل
  • شروع سال تحصیلی پادفک : از ۱ سپامبر ۲۰۲۳ تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۴ – از ۲ اکتبر ۲۰۲۳ تا ۳۱ جولای
  • شروع ثبت نام ها از : ۱ June
  • مجموع ساعات تحصیلی : ۲۳۷۶ ساعت

خوابگاه دانشگاه پوشکین

دانشگاه پوشکین دارای خوابگاه است و به دانشجویان ایرانی و سایر دانشجویان بین اللمللی آموزش زبان روسی در دوره پادفک خوابگاه ارائه میدهد. برخی از اتاق های خوابگاه دانشگاه پوشکین ۲ الی ۳ نفره  در یک اتاق است و برخی از اتاق ها ۴ الی ۶ نفره که بصورت دو اتاق مجزا هستند (یعنی زمانی که وارد اتاق میشوید ۲ اتاق مجزا وجود دارد که در هر اتاق ۲ تخت یا ۳ تخت وجود دارد) و محل خوابگاه این دانشگاه با فاصله ۳ دقیقه ای است بطوری که از خوابگاه به موسسه متصل می شود و می توانید بدون بیرون رفتن از خوابگاه به موسسه بروید. خوابگاه این دانشگاه ۱۳ طبقه است و تعداد اتاق در هر طبقه ۲۹ اتاق است. تمامی امکانات نیز در خوابگاه پوشکین وجود دارد : امکانات ورزشی (زمین فوتبال ، والیبال ، تنیس فضای باز ، تجهیزات بدنسازی ، پارک تفریحی ، و سالن غذاخوری که از ساعت ۱۰:۰۰ صبح الی ۱۵:۰۰ باز است. امکانات دیگر خوابگاه مانند نگهبانی ۲۴ ساعته ، دسترسی به اینترنت وای فای ، اتاق های ویژه مطالعه ، آشپزخانه در هر طبقه و … است.

هزینه خوابگاه های دانشگاه پوشکین از ۶ هزار روبل الی ۸ هزار روبل نسبت به اتاق ها متغیر است.