درباره دانشگاه مدیکال کازان

دانشگاه مدیکال کازان KSMU (دانشگاه دولتی پزشکی کازان) در سال ۱۸۱۴ در شهر کازان روسیه تاسیس شد. اکنون بیش از ۶۰۰۰ دانشجو از ۴۸ کشور مختلف در این دانشگاه در حال تحصیل هستند. دانشگاه مدیکال کازان در کشور روسیه در رتبه ۴۰ در بین سایر دانشگاه ها قرار دارد. باید توجه داشته باشید که دانشگاه مدیکال کازان برای رشته های پزشکی ، دارو و دندانپزشکی دانشگاهی باکیفیت مناسب و خوب است اما در لیست مورد تایید وزارت بهداشت و درمان ایران قرار ندارد ، با این حال این دانشگاه بدلیل هزینه های مناسب تحصیل در بین دانشگاه های غیر تایید یکی از گزینه های مورد انتخاب در بین دانشجویان ایرانی قرار دارد.

تحصیل در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه مدیکال کازان هم بصورت روسی و انگلیسی برای دانشجویان امکان پذیر است

دانشکده های دانشگاه مدیکال کازان

 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده اطفال
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده پزشکی و زیست شناسی
 • دانشکده پزشکی پیشگیری
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده مددکاری اجتماعی و آموزش عالی پرستاری

شهریه های دانشگاه مدیکال کازان

شهریه های دانشگاه مدیکال کازان ۲۰۲۴ [شهریه های جدید و آپدیت شده]

R رشته مقطع مدت دوره شهریه
۱ کار اجتماعی برنامه های کارشناسی ۴ سال ۱۵۵/۷۰۰ روبل
۲ پرستاری برنامه های کارشناسی ۴ سال ۱۷۲/۰۰۰ روبل
۳ پزشکی (زبان روسی) برنامه های تخصصی ۶ سال ۴۷۵/۰۰۰ روبل
۴ پزشکی (زبان انگلیسی) برنامه های تخصصی ۶ سال ۴۷۵/۰۰۰ روبل
۵ اطفال برنامه های تخصصی ۶ سال ۳۱۱/۲۵۰ روبل
۶ مراقبت های پزشکی و پیشگیرانه برنامه های تخصصی ۶ سال ۲۴۷/۳۰۰ روبل
۷ دندانپزشکی (روسی) برنامه های تخصصی ۵ سال ۴۹۵/۱۰۰ روبل
۸ دندانپزکشی (زبان انگلیسی) برنامه های تخصصی ۵ سال ۴۹۵/۱۰۰ روبل
۹ داروسازی (زبان روسی) برنامه های تخصصی ۵ سال ۲۷۷/۰۰۰ روبل
۱۰ داروسازی (زبان انگلیسی) برنامه های تخصصی ۵ سال ۲۷۷/۰۰۰ روبل
۱۱ بیوشیمی پزشکی برنامه های تخصصی ۶ سال ۲۴۱/۷۰۰ روبل
۱۲ بیوفیزیک پزشکی برنامه های تخصصی ۶ سال ۲۴۱/۷۰۰ روبل

پذیرش دانشگاه مدیکال کازان

پادفک دانشگاه مدیکال کازان

دانشگاه مدیکال کازان دوره های پادفک ۱۰ ماهه را بصورت تخصصی برای آماده سازی زبان روسی و دروس تخصصی قبل از ورود به کورس اصلی دانشجویان را برگزار میکند که این دوره ها بصورت تخصصی برای شاخه های پزشکی است که آموزش زبان روسی بعلاوه دروس تخصصی زیست و شیمی است. البته باید دقت داشته باشید که به دانشجویان در دوره پادفک خوابگاه تعلق نمیگیرد.

 • شهریه پادفک حضوری مدیکال کازان :  ****** روبل
  (پادفک تخصصی : آموزش زبان روسی ، زیست  و شیمی)
 • شروع ثبت نام از : ۲۰۲۴.۰۶.۰۲۰ تا ۲۰۲۴.۰۸.۳۱
 • شروع کلاس ها از : یک سپتامبر ۲۰۲۴

خوابگاه های دانشگاه مدیکال کازان

دانشگاه مدیکال کازان روسیه دارای ۶ ساختمان خوابگاه است که در حال حاضر یکی از خوابگاه ها در حالت غیرفعال قراردارد.

خوابگاه شماره ۱ : این خوابگاه در آدرس КАЗАНЬ, УЛ. МАЯКОВСКОГО, Д.۱۱ قرار دارد. یک ساختمان ۵ طبقه با ظرفیت ۱۶۷ نفر و دارای امکانات اینترنت وای فای ، کتابخانه ، مجموعه ورزشی و … است.

خوابگاه شماره ۲ : این خوابگاه در حال حاضر در حالت غیرفعال قرار دارد.

خوابگاه شماره ۳ : در آدرس КАЗАНЬ, УЛ. АКАДЕМИКА КИРПИЧНИКОВА, Д.۶ قرار دارد. ساختمانی ۵ طبقه برای اسکان دانشجویان با ظرفیت ۳۴۶ نفر (تخت) است. این خوابگاه دارای کتابخانه، اینترنت وای فای ، اتاق استراحت، سالن بدنسازی ، اتاق خشکشویی و … میباشد.

خوابگاه شماره ۴ : در آدرس КАЗАНЬ, УЛ. ПИОНЕРСКАЯ, Д.۱۴ قرار دارد. یک ساختمان ۵ طبقه با ظرفیت ۳۳۶ نفر (تخت) است. خوابگاه دارای امکانات : کتابخانه، اینترنت ، سالن بدنسازی، سالن دو و میدانی و … میباشد.

خوابگاه شماره ۵ : در آدرس  КАЗАНЬ, УЛ. ОРЕНБУРГСКИЙ ТРАКТ, Д.۱۴۲ قرار دارد. یک ساختمان ۹ طبقه با ظرفیت ۶۲۰ نفر (تخت) است.  این خوابگاه نیز دارای تمامی امکانات : اتاق کنفرانس، کتابخانه، اینترنت، اتاق کامپیوتر، سالن بدنسازی ، اتاق اتو و … است.

خوابگاه شماره ۶ : در آدرس КАЗАНЬ, УЛ. ЧУЙКОВА, Д.۵۷ قرار دارد و یک ساختمان با حدود ظرفیت ۱۹۳ نفر (تخت) است. امکانات این خوابگاه یک کتابخانه و اتاق مطالعه ، سالن بدنسازی ، اتاق رختشویی و اینترنت وای فای است.

خوابگاه شماره ۷ : در آدرس Г. КАЗАНЬ, УЛ. АМИРХАНА, Д.۱۶, КОРПУС ۲ قرار دارد ، یک ساختمان ۱۶ طبقه با سال ساخت ۲۰۱۹ و نوساز که ظرفیت ۴۰۰ نفره (تخت) را دارد. در همکف این ساختمان اتاق ایزوله پزشکی، اتاق فیزیوتراپی و اتاق کنفرانس نیز وجود دارد.