برنامه های کاربردی سفر به روسیه (اپلیکیشن های ضروری)

قصد سفر به روسیه را دارید؟ قبل از سفرتان برنامه های کاربردی و اپلیکیشن های ضروری سفر به روسیه را تلفن های همراه خود نصب کنید ، چرا که قطعا به برخی از آن ها نیاز خواهید داشت. در ادامه مقاله برنامه های کاربردی و اپلکیشین هایی را معرفی خواهیم کرد که برای دانشجویان ایرانی در روسیه و گردشگران در سفر به روسیه مورد نیاز و استفاده قرار بگیرد.

اپلیمیشن Yandex Maps

۱-یاندکس مپ Yandex Maps

Yandex.Maps دقیق ترین و پراستفاده ترین اپلیکیشن مسیریابی و راهنمای نقشه است که در روسیه مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین شما در یاندکس مپ میتوانید شماره های اتوبوس و ساعات دقیق توقف اتوبوس ها در ایستگاه ها را مشاهده کنید و مسیرهای حرکت آن ها را بطور زنده مشاهده کنید.

یاندکس تاکسی Yandex Go

۲-یاندکس تاکسی Yandex Go

Yandex.Go اپلیکیشن درخواست تاکسی که بزرگترین شرکت تاکسی اینترنتی در روسیه است که میتوانید براحتی برای جابجایی های خود با تاکسی استفاده کنید. همچنین از Yandex Go میتوانید برای اجاره اسکوترهای شرکت یاندکس نیز استفاده کنید.

برنامه یاندکس مترو Yandex Metro

۳-یاندکس مترو Yandex Metro

برنامه یاندکس مترو نقشه و راهنمای دقیقی از ایستگاه های مترو روسیه بخصوص شهر مسکو ، سنت پترزبورگ و سایر شهرهای روسیه را نشان میدهد. با استفاده از این برنامه میتوانید ایستگاه های مقصد مترو خود را دقیق و براحتی پیدا کنید و ساعات رسیدن به ایستگاه را نیز مشاهده کنید.

۴-یاندکس ترنسلیت Yandex Translate

برنامه Yandex Translate برنامه مترجم که میتوانید برای ترجمه استفاده کنید.(البته دقت داشته باشید که ترجمه از زبان فارسی به روسی دارای اشتباهات زیادی است) اما معمولا در سفرهای خود به روسیه به آن نیاز خواهید داشت و یا همچنین میتوانید از گوگل ترنسلیت نیز استفاده کنید.

۴ برنامه و اپلیکیشنی که معرفی شد از شرکت بزرگ یاندکس از برنامه های ضروری سفر به روسیه است و توصیه میشود در تلفن های هوشمند خود نصب داشته باشید که برای حمل و نقل های شهری قطعا به آن ها نیاز خواهید داشت.

در ادامه سایر برنامه های کاربردی سفر به روسیه را معرفی خواهیم کردم که میتواند برای شما در کشور روسیه مفید واقع باشد.

۵-ووش Whoosh

برنامه Whoos برای اجاره اسکوترهای شهری شرکت ووش استفاده میشود. قطعا در تابستان دیده اید که بسیاری از مردم روسیه بخصوص جوانان و دانشجویان علاقه زیادی به اسکوتر سواری دارند یا برای جابجایی های شهری خود به سراغ اسکوترهای برقی میروند. برای استفاده از این اسکوترها میتوانید برنامه Whoosh را نصب کنید.

۶-РЖД

РЖД برنامه ای است جهت خرید بلیط های قطار برای سفر به شهرهای دیگر روسیه که متعلق به راه آهن روسیه است و میتوانید براحتی میتوانید با نصب این اپلیکیشن اقدام به خرید بلیط قطار در روسیه کنید.

وایلدبریس یاندکس مارکت اوزون Wildberries - Yandex Market - Ozon

۷-وایلدبریس Wildberries

شرکت وایلدبریس یک فروشگاه اینترنتی بزرگی است که میتوانید خریدهای اینترنتی خود را در روسیه انجام دهید و با مراجعه به نزدیک ترین شعبه تحویل کالاها ، بسته خریداری کرده خودتان را تحویل بگیرید. در Wildberries اغلب محصولاتی مانند: پوشاک، کفش، لوازم الکترونیکی ، کالاهای خانگی و سایر کالاها قابل خرید هستند.

۸-اوزون Ozon

برنامه Ozon که متعلق به شرکت اوزون روسیه است ، یک فروشگاهی اینترنتی گسترده و بزرگ با میلیون ها محصول که میتوانید کالاهای مد نظر خود را با قیمت های مناسب و پایینتری نسبت به بازار در روسیه خریداری کنید.

۹-یاندکس مارکت  Yandex Market

برنامه Yandex Market معتلق به شرکت یاندکسیک فروشگاه اینترنتی بزرگ در روسیه است. از یاندکس مارکت بر اساس پروفایل کاربری خود میتوانید محصولات مورد نظر خود را بصورت اقساط نیز خریداری کنید.

яндекс-еда-delivery-club-Самокат

۱۰-یاندکس Яндекс Еда

یاندکس یدا برنامه ای برای سفارش آنلاین از انواع فست فودهایی مانند KFC و Burger King و سایر رستوران های بزرگ روسیه است که پس از خرید ، پیک Яндекс Еда سفارش غذاهای شما را درب منزل تحویل خواهد داد. همچنین از یاندکس یدا میتوانید از فروشگاه های مواد غذایی مانند: آشان ، دیکسی ، مگنیت ، پیتُرُچکا و … بصورت آنلاین خرید کنید و بوسیله پیک آن ها درب منزل تحویل بگیرید.

۱۱-دلیوری کلاب Delivery Club

برنامه Delivery Club هم مانند شرکت یاندکس یدا برای سفارشات آنلاین از رستوران ها و فروشگاه ها است که بوسیله پیک های دلیوری کلاب میتوانید محصولات سفارش داده خودتان را درب منزل خود تحویل بگیرید.

۱۲-ساماکات Самокат

ساماکات برنامه و فروشگاه آنلاینی است که میتوانید مواد غذایی و خوراکی را بصورت آنلاین خریداری کنید و ۱۵ دقیقه بعد بوسیله پیک محصولات خریداری شده را درب منزل تحویل بگیرید.

اپلیکیشن های ضروری برای اجاره خانه

۲ اپلیکیشن Avito , Cian نیز برای اجاره خانه در روسیه کاربرد دارد که از طریق وبسایت هم میتوانید از این پلتفرم ها استفاده کنید. در مقاله ای جداگانه بصورت کامل منتشر شده است که میتوانید برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

نکته : برای حساب های بانکی ، بانک پیشنهادی ما به شما Sber Bank که با مراجعه به یکی از شعبات بانک و افتتاح حساب از اپلیکیشن این بانک برای انتقال و جابجایی پول میتوانید استفاده کنید.

نکته ۲ : برنامه و اپلیکیشن های مربوط به سیم کارت و اینترنت را نیز میتوانید در مقاله خرید سیم کارت در روسیه بخوانید.

تمامی برنامه های کابردی و ضروری برای سفر به روسیه را برای شما معرفی کردیم و امیدواریم براتون مفید بوده باشد. در قسمت نظرات شما هم میتوانید برنامه های دیگر را معرفی کنید تا به برنامه های مقاله در سایت اضافه کنیم.