پادفک چیست ? | ثبت نام دوره پادفک روسیه

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲
دسته‌بندی:    تحصیل در روسیه
دوره پادفک روسیه | پادفک زبان روسی

پادفک (Подготовительный Факультет) چیست ؟

پادفک یا کالج یا پیش دانشگاهی ؟

پادفک مخفف کلمه Подготовительный Факультет (پادگَتُویتِلنی فاکولتییِت) (Padfak) است که در واقع دوره آماده سازی زبان روسی است برای تمام خارجیان که برای شروع تحصیل در دانشگاه های کشور روسیه اقدام کردند. هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی که قصد تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، مهندس کامپیوتر، روابط بین الملل و سایر رشته های تحصیلی در مقاطع مختلف در کشور روسیه را دارند در دوره شرکت کرده و با اتمام این دوره وارد کورس اصلی در رشته انتخابی خود شدند.

زندگی در هر کشور مستلزم دانشتن زبان و فرهنگ و همچنین آداب و رسوم آن کشور است. با نداشتن زبان شرایط زندگی برای شما سخت خواهد بود و امکان کار کردن در کنار تحصیل و همچنین اقدامات روزمره و از همه مهم تر ارتباط با دانشگاه و اساتید سخت و مشکل خواهد بود، اما با دانستن زبان تمام این اقدامات برای شما راحت و آسوده تر خواهد بود. آشنایی با فرهنگ و آداب رسوم کمک می‌کنم تا تفاوت های چارچوبی فرهنگی این کشور را بهتر درک کنید.

 

تمام قوانین وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران در مورد دوره پادفک

طبق قانون وزارت علوم و وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران، دانشگاهی که شما دوره پادفک رو تحصیل می‌کنید چنانچه در لیست دانشگاه های مورد تایید قرار ندارد، در روند تایید بودن یا نبودن اهمیتی ندارد و تنها در زمان ورود به کورس اصلی در رشته تحصیلی مورد علاقه تون، مهم است که دانشگاه در لیست مورد تایید صادر شده از طرف وزارت علوم و وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران قرار داشته باشد. نکته مهم و اساسی، وزارت بهداشت ایران، داشتن مدرک A2 را برای تمام دانشجویانی ایرانی برای شروع به کورس الزامی میداند.

دوره پادفک چند ترمه است؟

Padfak Russianدوره پادفک معمولا در تمامی دانشگاه ها شامل دو ترم تحصیلی ست و در بعضی از دانشگاه همچنین برنامه سه ترم و یک ترم هم برای تحصیل امکان پذیر است و بر اساس تعداد ساعتی که در این دوره تحصیل می‌کنید در پایان ترم نهایی با قبول شدن در آزمون، مدرک A2 و یا B1 زبان روسی را دریافت می‌کنید.

آیا پادفک برای پذیرش در دانشگاه های کشور روسیه ضروری است؟

مدرک پادفک برای تحصیل در دانشگاه های کشور روسیه به زبان روسی، قطعا نیاز است اما برای تحصیل در دانشگاه های روسیه به زبان انگلیسی در اکثریت دانشگاه ها نیاز نیست و تنها تعدادی اندکی از دانشگاه ها خواهان ارائه این مدرک در زمان ثبت نام از شما هستند.

دروس آموزشی در دوره پادفک

لازم به ذکر است ، در دوره پادفک ، در کنار آموزش زبان روسی به دانشجویان، همچنین دروس تخصصی رشته تحصیلی دانشجو هم تدریس می‌شود. در پادفک مربوطه به دانشجویانی که بعد از اتمام این دوره وارد کورس اصلی در رشته های مربوطه به پزشکی می‌شوند، در کنار زبان روسی همچنین دروس زیست، شیمی، فیزیک و ریاضی تدریس می‌شود، همچنین در بعضی از دانشگاه ها، همچنین دروس کامپیوتر و ورزش برای تمامی دانشجویان پادفک در آن دانشگاه تدریس می‌شود.دانشجویان رشته های انسانی هم در دوره پادفک دروس تخصصی مربوطه رو در کنار زبان روسی آموزش میبینند.

پادفک آنلاین

دوره پادفک به صورت آنلاین هم در بعضی از دانشگاه های کشور روسیه برگزار می‌شود اما طبق آمار های به دست آمده در طول سه سال گذشته، دانشجویانی که بصورت حضوری تحصیل کردند، در یادگیری زبان عملکرد بهتری نسبت به دانشجویان شرکت کننده در دوره آنلاین داشتند. پیشنهاد ما به شما این است که در این دوره به صورت حضوری تحصیل کنید.

زمان برگزاری دوره های پادفک

یکی از امتیازها و نکات مثبتی که شرکت باپریس را با دیگر موسسات متمایز کرده ، همکاری مستقیم کمپانی باپریس با یکی از بهترین دانشگاه های روسیه ، دانشگاه HSE است که در لیست گروه (الف) دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم قرار گرفته، و امکان ثبت نام و برگزاری کلاس زبان روسی برای دانشجویان ثبت نام شده‌ از طرف شرکت باپریس در هر ماه از سال به منظور آموزش زبان روسی و دریافت مدرک معتبر پادفک برای خارجیان شده است.

پیشنهاد ما به شما، در انتخاب پادفک و دانشگاه هوشیار باشید زیرا دانشگاه های مختلف برنامه های تحصیلی متفاوتی برای دوره پادفک دارند که باعث تفکیک و رتبه بندی در بین آن ها شده است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • mona 03 مهر 1402

  سلام. کدام پادفک ها هستند که بدون مدرک تحصیلی ثبت نام میکنند؟

  پاسخ دهید
  • مدیر سایت 14 مهر 1402

   با سلام ، تمامی پادفک ها در روسیه نیاز به ارائه مدارک تحصیلی و هویتی دارند

   پاسخ دهید
مشاوره واتساپ